שייק ירקות

רבות מדובר על איכותם של הירקות הירוקים, עם דגש על ירקות העלים – החל בחסות, תרד, קייל, נבטים ועוד רבים וטובים.

בשנים האחרונות אנו עדים לטרנד של שתיית שייק ירקות בדגש על שייקים ירוקים שממלאים את גופנו בבריאות נטו.

שייק ירוק בסיסי הוא כל שייק שאתם אוהבים לשתות, ולו מוסיפים עלים ירוקים. מי שחושש לטעם, אנו ממליצים לנסות לשלב עלים בטעם עדין – עלי חסות ומעט פטרוזיליה.

המתכון שלנו לשייק ירקות בסיסי הוא כזה:

  • 4 עלי חסה / חצי ראש חסה סלנובה/ עלי פטרוזיליה מ-2 גבעולים / 2-3 עלי קייל
  • 1/2 בננה בשלה (אפשר גם קפואה)
  • 1 תמר ללא גלעין
  • 3/4 כוס נוזלים (מים, או מים בשילוב משקה שקדים)

שייק ירקות עם תרד, נשתמש במתכון הבסיסי, ונחליף את העלים לחופן עלי תרד טריים ונקיים. 

השייק הירוק ידוע כבריא ומזין. לעלים ירוקים יש ערכים תזונתיים גבוהים, בעיקר של ויטמינים ומינרלים, ומיוחסת לירוקים היכולת לפינוי וניקוי רעלים מהגוף.

מתכון לשייק ירוק בריא יכיל אחוז גבוה של עלים ירוקים ופחות פירות. פירות שיכולים להשתלב הם בננה, תמר, תפוחים ואגסים, מנגו ואננס, כמובן תלוי בעונה ובטעם האישי. כמות של פרי אחד לכל כוס משקה כמנה לאדם, היא המנה האולטימטיבית.

לספורטאים שביננו, מומלץ לשלב שייק ירוק לאחר האימון – הוא מכיל פחמימות, מינרלים וויטמינים וקל לעיכול, ומכאן שזו אנרגיה זמינה ומרעננת.

 

שייק ירקות לילדים

שייק ירוק לילדים זו אפשרות מצוינת לשלב בתזונה של ילדנו עלים ירוקים, שבדרך כלל הם לא אוהבים לנסות או לאכול. השייק האולטימטיבי הוא זה שהם אוהבים את טעמו - מצאו את חיבור הפירות האהוב על הילד. בננה תמיד תהיה בסיס מצוין ולה הוסיפו מנגו או אננס, תמר יוסיף מתיקות. לתערובת הפירות התחילו בהוספת עלי חסה או אפילו 2 עלי תרד – תנו לילד להתנסות בשייק עם צבע ירוק ותראו איך הוא מגיב. מקווים שהוא יאהב את הטעם. לאחר שמצאתם את תמהיל הפירות האהוב, שחקו בהדרגה עם העלים הירוקים שאתם מוסיפים – תוכלו ממש לשחק עם הילדים ולבחון את הגוון הירוק בשייק כל פעם מחדש. 

למתכוני שייק ירוק נוספיםשייק ירקות